

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 50 MHz |
| Output Current | 25 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Bits | 1 |
| Quiescent Current | 1 µA |
| Propagation Delay | 5.5 ns |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | AND |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 1 µA |
| Number of Gates | 1 |
| Number of Input Lines | 2 |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Logic Level - High | 0.94 V to 2.1 V |
| Logic Level - Low | 0.58 V to 0.8 V |
| Logic Family | CMOS |
Stock: 1647
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09370
Ext.Price$0.09370
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09370 | $0.09370 |
| 10 | $0.08268 | $0.82680 |
| 50 | $0.07296 | $3.64800 |
| 100 | $0.06362 | $6.36200 |
| 500 | $0.05548 | $27.74000 |
| 1000 | $0.05255 | $52.55000 |
| 3000 | $0.04978 | $149.34000 |
| 5000 | $0.04655 | $232.75000 |
